نحوه ثبت سفارش


گیفت کارت، نوعی آیتم بسیار کاربردی در دنیای دیجیتالی است که عموم افراد از آن استفاده می کنند. البته کاربرد گیفت کارت در کشورهای خارجی، بسیار متفاوت و گسترده تر از کشور ایران است؛ چرا که جدیدا امکان خرید گیفت کارت برای کاربران ایرانی فراهم شده و در این مدت کوتاه، رواج چندانی نیافته است. به همین دلیل فروشگاه گیفت کارت ای ام قصد دارد قبل از ارائه خدمات درون برنامه ای به مشتریان خود، آن ها را از تمامی نکات مهم در این مورد آگاه سازد.

در لغت، گیفت کارت به معنای کارت هدیه است. همان کارت هایی که می توان از بانک ها خرید و آن ها را به عنوان هدیه یا جایزه به افراد دیگر اهدا کرد. اما تفاوت هایی میان این دو نوع کارت وجود دارد؛ برای مثال، گیفت کارت از ساختار فیزیکی برخوردار نیست و در واقع نوعی دیتا به شمار می رود. با این تفاسیر، یقینا نحوه خرید گیفت کارت نیز تفاوت هایی دارد که شما باید قبل از ثبت خرید از آن ها آگاه باشید.

همان طور که اشاره شد، کارت های هدیه در ایران فقط کاربرد کادویی دارند. افرادی که این کارت را دریافت کنند، می توانند با استفاده از رمز اعتباری از آن استفاده کرده و کالاهای مورد علاقه خود را با آن بخرند. اما گیفت کارت دیجیتالی، تنها برای این موارد کاربردی نیست؛ معمولا افرادی علاقمند به خرید گیفت کارت هستند که در بازی های ویدئویی مشهور و یا وبسایت های برتر جهان فعالیت دارند و می خواهند آیتم هایی برای خود خریداری کنند.

البته گیفت کارت ها اعتبار مختلفی دارند. در مواردی شما می توانید یک گیفت کارت با اعتبار پولی بخرید؛ یعنی گیفت کارت شما حاوی پول باشد. اما اگر بخواهید از گیفت کارت خود در بازی های ویدئویی یا نرم افزارهای خاص استفاده کنید، باید گیفت کارت مختص آن ها را بخرید؛ چرا که گیفت کارت هرکدام از نرم افزارها یا بازی ها، محتویات متفاوتی دارند. برای مثال کسب چندین اسکین و تجهیزات در داخل یک بازی ویدئویی، نیازمند خرید گیفت کارت آن بازی است.

از آنجایی که اعتبار و محتویات گیفت کارت ارزش و قیمت آن را تعیین می کند، عموما آن ها را در بخش مشخصات گیفت کارت می نویسند. تنوع بالای گیفت کارت در فروشگاه  باعث شده تا کاربران گزینه های فراوانی برای خرید داشته باشند؛ در نتیجه انتخاب بهتر و کامل تری تجربه خواهند کرد. تفاوتی ندارد که شما به دنبال خرید گیفت کارت کدام بازی یا وبسایت هستید و یقینا می توانید تنوع بالایی از آن ها را در فروشگاه پیدا کرده و مورد مناسب را برای خود بخرید.

گیفت کارت برای افرادی که می خواهند با خرید پول درون برنامه ای یکی از بازی های ویدئویی، راه خرید تجهیزات یا آیتم های ویژه را در بازی برای خود هموارتر کنند، بهترین انتخاب است. این افراد در واقع پول درون برنامه ای را برای خرید آیتم هایی خاص خریداری می کنند؛ در حالی که امکان خرید مستقیم همان آیتم ها از طریق خرید گیفت کارت وجود دارد. البته باید یک گیفت کارت با محتویات مورد نظرتان پیدا کنید که آن آیتم نیز جزو آن ها باشد.

مراحل خرید گیفت کارت 

  1. در وهله اول، می توانید انواع گیفت کارت فروشگاه را در قسمت پایین صفحه اصلی مشاهده کنید. یقینا وجود چنین تنوع بالایی از گیفت کارت ها، نشان دهنده میزان تکامل خدمات این فروشگاه است
  2. حال که تنوع گیفت کارت های این فروشگاه معتبر را مشاهده کردید، باید مورد دلخواه را برای خود انتخاب کنید. قطعا اگر تمامی گیفت کارت ها را ببینید، از شدت جذابیت آن ها، به دنبال خرید همگی آن ها خواهید بود! اما در هر صورت موارد دلخواه و مورد علاقه خود را در وبسایت انتخاب کنید.
  3. حال یک لیست دیگر از گیفت کارت های مورد پسندتان نمایش داده می شود که محتویات و اعتبار آن ها نمایان هستند. برخی از این گیفت کارت ها محدودیت زمانی مشخصی دارند که اعتبار آن ها پس از اتمام این محدودیت، از بین می رود؛ به همین دلیل فروشگاه به صورت نمایان این گیفت کارت ها را مشخص کرده تا افراد در خرید و نگهداری گیفت کارت مرتکب اشتباه نشوند.
  4. پس از تکمیل شدن سبد خرید، مبلغ نهایی برای خرید مشخص شده که باید آن را پرداخت کنید. فروشگاه گیفت برای اینکه خیالی راحت در حین خرید داشته باشید، یک درگاه خرید اینترنتی مطمئن و امن در اختیار شما گذاشته است. این درگاه امنیت کاملی دارد و افراد می توانند بدون کوچک ترین مشکلی، پرداخت خود را از طریق آن انجام دهند.
  5. هم اینک پروسه خرید گیفت کارت شما اتمام یافته و کد گیفت کارت های خریداری شده برای شما به شماره همراه و ایمیل ثبت شده ارسال می گردد.